pn wt śr czw pt sob ndz
09°° - 18°°
nieczynne
Пн W Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
выходной
Пн W Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
выходной

Jak usunąć grzyb pod linoleum i tapetami

Spis treści:

 1. Czym zagraża pojawienie się grzyba?
 2. Skąd biorą się grzyby i pleśń pod linoleum i tapetami?
 3. Jak pozbyć się problemu z grzybem, jeśli już pojawił się?
 4. Osuszacz to sposób, aby zapobiec rozwojowi grzybów lub pleśni w przyszłości
 5. Zalecenia osuszacze-online.pl: osuszacze do użytku domowego

Grzyb może pojawić się w niemal każdym zakątku domu lub mieszkania. Ale najgorszą rzeczą jest to, że mieszkając w pomieszczeniu, możesz nawet nie być świadomy istnienia problemu. Dzisiaj, grzyb pod tapetą i linoleum jest częstym zjawiskiem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których naprawa nie była odświeżona przez długi czas, i kiedy staje się konieczne, aby zmienić stare linoleum lub ponownie wkleić tapetę, okazuje się, że przestrzeń pod nimi od dawna upodobana przez mikroorganizmy. Zadanie usunięcia grzyba spod linoleum i tapety wymaga natychmiastowego i prostego rozwiązania.

Nasi eksperci podzielili się swoim doświadczeniem i powiedzieli:

 1. Czym zagraża pojawienie się grzyba dla rzeczy, napraw i zdrowia.
 2. Skąd biorą się grzyby i pleśń pod linoleum i tapetami. Najczęstsze przyczyny pojawienia się.
 3. Jak pozbyć się problemu z grzybem szybko i skutecznie.
 4. Jak w przyszłości zapobiegać powstawaniu grzybów i pleśni oraz jak w tym przypadku pomoże osuszacz.

Czym zagraża pojawienie się grzyba?

Tak więc pierwszą rzeczą na początek jest szkoda wysokiej wilgotności. Wysoka wilgotność w domu była, jest i będzie poważnym problemem! W przypadku komfortowego mikroklimatu w pomieszczeniu wilgotność powinna wynosić od 40 do 60%. Jeśli poziom przekracza tę wartość, trzeba szybko podjąć działanie, ponieważ wysoka wilgotność jest pożywką sprzyjającą do występowania i reprodukcji grzyba, który z kolei ma bardzo zły wpływ na zdrowie człowieka. 

Wilgotność można zmierzyć w mieszkaniu w bardzo prosty sposób, na przykład kupić elektroniczny higrometr, który wyświetli bieżący poziom wilgotności na ekranie.

Jaką szkodę może wyrządzić grzyb ludzkiemu organizmowi:

 • Uczulenie.
 • Choroby oskrzeli.
 • Kaszel i katar.
 • Ból głowy.
 • Niestrawność, biegunka.
 • W niektórych przypadkach choroby układu krążenia i dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego.

Oprócz naszego zdrowia, zwiększona wilgotność ma bardzo zły wpływ na wnętrze, meble, czyli wszelkiego rodzaju obiekty gospodarstwa domowego lub projektowe. Wszelkie drewniane konstrukcje domu (drzwi wewnętrzne, szafy, drewniana podłoga) bardzo dobrze pochłaniają wilgoć. Jej nadmiar może odkształcić samą konstrukcję. W rezultacie mamy grzyb pod podłogą, wewnątrz szafki lub w drzwiach. Również grzyb może pojawić się w zakątkach pokoi: pod tapetą lub linoleum. W przyszłości doprowadzi to do zniszczenia plastra, tapeta zacznie się odrywać, a spod linoleum będzie donosić się bardzo nieprzyjemny zapach pleśni. 

Skąd biorą się grzyby i pleśń pod linoleum i tapetami?

Należy zauważyć, że istnieje wiele powodów wystąpienia grzyba lub pleśni pod linoleum i tapetami, ale w praktyce, czynniki takie jak:

 • Nieprawidłowe układanie podłogi i błędy podczas remontu.

Przed położeniem linoleum konieczne jest osuszenie podłogi w tym pomieszczeniu, ponieważ jeśli położysz linoleum na niewystarczająco suchym betonie lub jastrychu, na pewno pojawi się grzyb, uwalniając spory, które będziemy wdychać przez długi czas. Jeśli musisz wkleić tapetę, zaleca się wstępne potraktowanie ścian roztworem antyseptycznym. Pomoże to zapobiec przyszłemu rozwojowi grzybów. Następnie upewnij się, że ściany są wystarczająco suche i zacznij tapetować.

 • Niewystarczająco dobra izolacja podłogi i ścian (bardzo często obserwowana w prywatnych domach i mieszkaniach na parterze).

Wykonując prace instalacyjne, zawsze należy przestrzegać zasad i zaleceń wskazanych przez producentów. Aby układanie linoleum było prawidłowe, należy najpierw przyjrzeć się łączeniom płyt i ścian, położyć pod linoleum specjalne podłoże, aby wilgoć nie dostała się do pomieszczenia przez podłogę. W przeciwnym razie pleśń i grzyb mogą pojawić się w ciągu zaledwie kilku lat.

 • Pokój bez wentylacji.

Z reguły łazienki i kuchnie cierpią na wilgoć w pierwszej kolejności. Może nasączyć wszystko: linoleum, tapety, szafki itp. Konieczne jest zapewnienie dobrej wentylacji, zainstalowanie wentylatorów wyciągowych w łazienkach i zawsze użycie okapu nad kuchenką podczas gotowania. Ale dobra wentylacja nie może zapobiec rozwojowi grzybów lub pleśni.

 • Technika sanitarna.

Od czasu do czasu sprawdzaj technikę sanitarną w domu pod kątem problemów. Sprawdź narożniki sufitu i ścian, być może sąsiad z góry zalewa cię, choć lekko. Tylko kilka kropli dziennie pod tapetą lub linoleum może spowodować grzyb i pleśń.  

Jak pozbyć się problemu z grzybem, jeśli już pojawił się?

Jeśli grzyb już jest pod linoleum, pokrycie podłogi musi być całkowicie wymienione. W przeciwnym razie po prostu nie ma sposobu: grzyb już całkowicie wchłonął się do samego linoleum. Po demontażu linoleum, konieczne jest dokładne czyszczenie powierzchni podłogi (najlepiej za pomocą twardej szczotki lub łopatki), następnie należy traktować wszystkie miejsca, w których był grzyb ze specjalnym narzędziem (każda substancja kupiona w sklepie: roztwór octu stołowego i sody, siarczanu miedzi, nadtlenku wodoru, mydła do pralnia). Niestety, produkty te usuwają tylko grzyb i pleśń, które już się pojawiły, ale nie mogą chronić przed ich wystąpieniem w przyszłości.

Stosując metody ludowe do walki z pleśnią, trzeba będzie dużo wysiłku. Jednakże takie produkty nie mają agresywnych właściwości chemicznych. Dlatego nie bój się korzystać z naszych zaleceń, jeśli masz dziecko w swoim domu.

Jeśli na tapecie pojawił się grzyb, a w kątach, pod sufitem i na ścianach widoczne są czarne plamy, przygotuj się do wymiany tapety. Starych niestety nie da się już uratować. Przed przyklejeniem nowej tapety dokładnie oczyść ściany z grzyba, jak opisaliśmy wcześniej, następnie nałóż roztwór antyseptyczny, osusz ściany i dopiero wtedy możesz rozpocząć tapetowanie.
Możesz również skontaktować się z firmą świadczącą usługi ozonowania i wykonać tę procedurę tuż przed tapetowaniem lub układaniem linoleum. Ozon ma zdolność do niszczenia zarodników grzybów i pleśni uwalnianych w dowolnych zakamarkach, szczelinach, w powietrzu. Ta procedura może zapobiec pojawieniu się grzyba przez kilka miesięcy.

Potrzebujesz konsultacji?

Wyślij

Osuszacz powietrza - sposób, aby zapobiec rozwojowi grzybów lub pleśni w przyszłości.

Zakażenie ogniska domowego grzybem i pleśnią często wiąże się z niewłaściwym utrzymaniem domu lub, jak wspomniano wcześniej, z błędami budowlanymi. Żeby w przyszłości grzyb nie pojawił się, potrzebne jest światło słoneczne, częsta wentylacja pomieszczeń i przede wszystkim - suche powietrze. 

Ale co zrobić, gdy często nie można wietrzyć pomieszczenia, szczególnie w zimnych porach roku, kiedy próbujesz zaoszczędzić na ogrzewaniu? Na szczęście od dawna istnieje rozwiązanie, które pomoże zapobiec wysokiej wilgotności, pojawieniu grzyba i pleśni, to osuszacz.

Jest to urządzenie, które pobiera wilgotne powietrze z pomieszczenia, osusza i zwraca je z powrotem z normalnym dla człowieka poziomem wilgotności, zapobiegając w ten sposób pojawieniu się grzyba lub pleśni. Osuszacze domowe mogą w łatwy sposób pozbyć się zaparowanych okien, wilgoci i stęchliźnie, wysuszyć pranie, pomóc szybko osuszyć pomieszczenie przed tapetowaniem lub układaniem linoleum. 

Osuszacz jest bardzo łatwym w obsłudze, niezawodnym pomocnikiem o dość ładnym wyglądzie. Aby korzystać, wystarczy podłączyć go do sieci i wybrać odpowiedni tryb pracy w oparciu o swoje potrzeby. Osuszacze powietrza znajdują zastosowanie niemal wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność usunięcia nadmiaru wilgoci i utrzymania wymaganego poziomu wilgotności: salony, sypialnie, łazienki, garderoby, piwnice, garaże itp.

Poziom wilgotności można monitorować na ekranie osuszacza, który znajduje się na górze panelu sterowania.

Zalecenia osuszacze-online.pl: osuszacze do użytku domowego

Na przykład do pokoju o powierzchni 20 m2 m. idealnie sprawdzi się Mycond Roomer Smart 12. W sypialni gdzie potrzebna jest wyjątkowa cisza — Mycond Yugo Smart 16. Pomaga szybko osuszyć tynk lub jastrych Trotec TTK 171 ЕСО. W każdym przypadku i na indywidualne potrzeby zawsze istnieje taki lub inny model osuszacza powietrza.

W prostych słowach osuszacz domowy to gwarancja komfortowego mikroklimatu w Twoim domu, bez grzybów i pleśni. 

Jeśli chcesz kupić osuszacz do suszenia prania lub do innych celów, wybierz urządzenie do różnych pomieszczeń i o określonych funkcjach lub skonsultuj się ze specjalistami, zadzwoń +48172831547 lub zamów oddzwonienie.

1 303
MYCOND Yugo Smart 16
Typ osuszacza
Domowy
MYCOND Yugo Smart 16
Promocja
16 l 35 m2
Więcej Kup jednym kliknięciem
1 439
MYCOND Roomer Smart 25
Typ osuszacza
Domowy
MYCOND Roomer Smart 25
Promocja
25 l 50 m2
Więcej Kup jednym kliknięciem
Wybór
osuszacza