pn wt śr czw pt sob ndz
09°° - 18°°
nieczynne
Пн W Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
выходной
Пн W Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
выходной

Jak wybrać osuszacz basenowy

Zalecane parametry mikroklimatu w prywatnym basenie

Aby zwiedzanie basenu było wygodne dla Ciebie i Twoich gości, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników i przestrzegać pewnych zasad.

Komfortowa temperatura wody dla większości odwiedzających basen wynosi 25-28°C. W takim przypadku temperatura powietrza powinna być o 1-3°C wyższa od temperatury wody i wahać się w granicach 28-30°C. Wilgotność względna zimą może wynosić 50%, a latem 60-70%. Taki klimat i wilgotność zaleca się utrzymywać właścicielom na basenie.

W przypadku basenów leczniczych i spa temperatura wody zwykle jest wyższa i wynosi 32-37°C.

Obowiązkowe parametry mikroklimatu w basenie publicznym

Mikroklimat w basenach publicznych jest określany przez GOST i w tym przypadku musi być utrzymany w każdym przypadku. Ustala się więc, że temperatura wody w basenie publicznym powinna wynosić 26°C, temperatura powietrza – 28°C, a wilgotność w pomieszczeniu z basenem 60%.

Wystarczy po prostu określić moc odpowiedniego osuszacza. W przypadku basenu prywatnego wskaźnik można określić za pomocą poniższej tabeli. Korzystając z tych danych, łatwiej będzie Ci orientować się przy wyborze modelu osuszacza, aby zapewnić redukcję wilgotności w basenie. Pamiętaj jednak, że przy ostatecznym wyborze odpowiedniego osuszacza zdecydowanie potrzebujesz porady wykwalifikowanego menedżera, który skoordynuje parametry z inżynierami i podpowie, jak wybrać osuszacz do basenu i najbardziej odpowiedni model!

Za pomocą poniższej tabeli możesz określić wydajność osuszacza dla basenu publicznego:

*Określ temperaturę wody i powietrza, żądaną wartość wilgotności i zobacz zalecane parametry usuwania wilgoci w g/m2/h. Przelicz gramy na kilogramy, pomnóż przez powierzchnię wody w basenie i pomnóż przez 24 godziny. Rezultatem będzie wymagana wydajność osuszacza w litrach na dobę (l/d), a osuszanie powietrza w basenie będzie skuteczne. Dzięki temu wskaźnikowi w naszym sklepie internetowym za pomocą filtra możesz wybrać odpowiedni model i zorientować się w cenach i opcjach.

Istnieje inny prosty wzór na określenie MINIMALNEJ wydajności osuszacza dla Twojego basenu. Wygląda to tak:

Q=S*0,1 (Q to wydajność osuszacza (l/h), S to powierzchnia lustra wody w basenie, 0,1 to współczynnik). Formuła jest bardzo przybliżona i pomoże jedynie zawęzić wybór osuszaczy, a nie określić ten, którego potrzebujesz. Rzeczywiste dane mogą znacznie się różnić.

Aby jeszcze łatwiej określić potrzebną wydajność, skorzystaj z naszego Kalkulatora wyboru osuszacza. Wszystko jest jasne i proste. Wypełnij wymagane pola i wartości i uzyskaj wynik Z ZALECANYM WYBOREM optymalnych osuszaczy. Pamiętaj jednak, że dane są orientacyjne i przed zakupem skonsultuj się z naszym menedżerem!

Jakie są zalecane parametry mikroklimatu w basenie (krytym)?

Zalecana wilgotność względna w basenie wynosi 60%. Jednocześnie istnieją czynniki, w których konieczne jest dalsze zmniejszenie wilgotności w wewnętrznej części basenu. W tym przypadku ma na to wpływ nadmierne przeszklenie pomieszczenia, brak w nim konwektorów oraz słaba izolacja ścian (przy niskich temperaturach na zewnątrz może być wymagany punkt rosy na ścianach, aby uniknąć kondensacji, a nie 60% wilgotności, ale nawet niższa).  Temperatura powietrza powinna być o 2 wyższa °С  niż temperatura wody. W przeciwnym razie potrzebujesz mocniejszego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia do basenu (zamknięte pomieszczenie)

  • Korpus, rodzaj instalacji;
  • obecność powłoki parownika w osuszaczu;
  • Wartości na wykresie usuwania wilgoci, ponieważ każdy osuszacz ma różne wartości usuwania wilgoci w różnych temperaturach pokojowych.

W celu uzyskania szczegółowej konsultacji dotyczącej odparowywania prosimy o kontakt  z naszymi specjalistami! 

Który system lepiej zastosować w basenie — osuszacz czy system wentylacji?

Osuszacz działa w trybie recyrkulacji  - osuszanie powietrza w pomieszczeniu basenowym (bez dopływu z zewnątrz) i zużywa mało energii elektrycznej, natomiast efektem ubocznym instalacji przy osuszaniu powietrza w basenie krytym jest podgrzanie powietrza o kilka stopni. 
 
Wentylacja dostarcza powietrze zewnętrzne i z reguły zapewnia co najmniej 10-krotną wymianę powietrza, w zależności od kubatury pomieszczenia. A gdy pogoda na dworze jest zła, proces osuszania zatrzymuje się. Ponadto zimą ogrzewanie 10-krotnej objętości powietrza wymaga pewnej ilości energii elektrycznej. 
 
Więc korzyści z używania osuszacza basenowego są oczywiste i niezaprzeczalne!

Popularne modele osuszaczy basenowych

Potrzebujesz konsultacji?

Wyślij
Pamiętaj, że innym źródłem wilgoci w basenie, oprócz samej powierzchni wody, jest parowanie z mokrych obiektów (przedmiotów, materiałów). Temperatura wody, powietrza, powierzchnia lustra wody, aktywność i ilość odwiedzających basen, wymiana powietrza – wszystko to wpływa na intensywność odparowywania wilgoci.

Jeśli chcesz uzyskać poradę od specjalisty w doborze urządzenia, dowiedzieć się więcej o osuszaniu basenu lub kupić w przystępnej cenie osuszacz basenowy z dostawą, możesz zadzwonić do działu sprzedaży telefon +48172831547, lub zamów Telefon zwrotny na stronie, a my oddzwonimy!

Wybór
osuszacza