pn wt śr czw pt sob ndz
09°° - 18°°
nieczynne
Пн W Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
выходной
Пн W Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
выходной

Obsługa osuszacza powietrza w warunkach domowych?

Spis treści:

  1. Na co zwracać uwagę aby osuszacz działał długo i bezproblemowo?
  2. Jeśli z osuszacza wcześniej nie korzystano
  3. Jeśli osuszacz już był w eksploatacji
  4. Nie lekceważ zapoznaniem się z instrukcją, ponieważ są tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące obsługi urządzenia!
  5. Błędy występujące podczas korzystania z osuszacza

Na co zwracać uwagę aby osuszacz działał długo i bezproblemowo?

Bądźmy więc konsekwentni: osuszacz domowy ma na celu usuwanie nadmiaru wilgoci i normalizację komfortowego poziomu wilgotności. On pozbywa wilgoci, pleśni i grzybów w mieszkaniach, budynkach prywatnych, biurach i innych pomieszczeniach gospodarstwa domowego. Aby przedłużyć okres eksploatacji osuszacza, konieczne jest przeprowadzenie zaplanowanego serwisu.

Oto 14 prostych zasad, których należy przestrzegać od czasu do czasu, aby przedłużyć żywotność osuszacza powietrza.

Jeśli z osuszacza wcześniej nie korzystano: 

  1. Zabrania się włączania urządzenia natychmiast po zakupie osuszacza domowego. Zanim go włączysz, musi minąć kilka godzin. Ma to na celu stabilizację czynnika chłodniczego w systemie.
  2. Przed podłączeniem osuszacza domowego do sieci należy upewnić się, że gniazdko jest w dobrym stanie, a moc sieci odpowiada mocy pobieranej przez to urządzenie.
  3. Osuszacz domowy powinien być używany wyłącznie w pozycji pionowej. 
  4. Nie warto używać osuszacza, gdy w powietrzu znajdują się jakiekolwiek chemikalia, ponieważ może to doprowadzić do awarii urządzenia z powodu dostania się tych substancji na ścianki wymiennika ciepła.
  5. Aby osuszacz działał prawidłowo, musi być zainstalowany co najmniej 0,5 m od ściany lub innego przedmiotu (sofa, stolik nocny itp.).

Jeśli osuszacz już był w eksploatacji:

  1. Upewnij się, że do urządzenia nie dostanie się woda ani inny płyn. Jeśli coś takiego trafi do urządzenia, może się zawiesić, a co gorsza — urazić prądem. 
  2. Dokonaj oględzin wewnętrznych elementów urządzenia pod kątem zanieczyszczeń. Po wyjęciu filtra powietrza poświeć latarką w otwór urządzenia. Jeśli zanieczyszczenie jest niewielkie, czyszczenie można przeprowadzić samodzielnie. Korpus i inne akcesoria można czyścić bawełnianą szmatką. Następnie włóż ponownie filtr powietrza.
  3. Jeśli warstwa kurzu jest gruba a zanieczyszczenie elementów wewnętrznych jest znaczne, zalecamy do korzystanie z pomocy specjalistów serwisu osuszacze-online.pl.

  4. Przy regularnym użytkowaniu osuszacza należy zwracać uwagę na czystość filtra. Zwykle filtr czyści się pod niskim ciśnieniem wody lub za pomocą odkurzacza co 2 tygodnie (należy najpierw wyjąć filtr powietrza z urządzenia). 
  5. Przed prowadzeniem prac serwisowych należy odłączyć osuszacz od sieci elektrycznej poprzez wyjęcie wtyczki z gniazdka.
  6. Pilnuj tego, żeby kabel sieciowy nie został uszkodzony. Nie zaleca się umieszczania na nim ciężkich przedmiotów, skręcania, zginania i podgrzewania. 
  7. Zwróć uwagę na zbiornik kondensatu. Gdy urządzenie nie jest używane przez długi czas, a w zbiorniku pozostaje trochę płynu, może tworzyć się pleśń lub grzyb. Zaleca się od czasu do czasu myć zbiornik środkami czyszczącymi.                                                                                   
  8. Podczas pracy osuszacza nie kładź na nim żadnych rzeczy, nie zamykaj kratek wlotu powietrza, nie siadaj na nim. Spróbuj zainstalować osuszacz zgodnie z instrukcją: około pół metra od ściany. 
  9. Używaj osuszacza według normalnej dla niego temperatury i wilgotności. Wszystkie te charakterystyki są określone w instrukcji.

Jeśli osuszacz nie włącza się, nie reaguje na czujnik i wciskanie przycisków, nie próbuj samodzielnie go naprawiać. Natychmiast skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Nasi specjaliści wykonują pełny zakres prac gwarancyjnych i serwisowych urządzeń zakupionych w в osuszacze-online.pl 

Nie lekceważ zapoznaniem się z instrukcją, ponieważ są tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące obsługi urządzenia!

Bardziej szczegółowa informacja znajduje się w instrukcji obsługi konkretnego modelu osuszacza domowego. Zapoznaj się z nią w całości, przeczytaj o kolejności uruchamiania, warunkach przechowywania i transportowania osuszacza.

Z reguły instrukcja zawsze zawiera informacje o wykazie niezbędnych prac, a co najważniejsze – o częstotliwości czynności serwisowych związanych z obsługą osuszacza powietrza. Na przykład poniższa tabela przedstawia standardowe zasady obsługi osuszacza powietrza:

Zwróć uwagę na informację, którą urządzenie wyświetla na ekranie. Prawie wszystkie mniej-więcej nowoczesne osuszacze posiadają funkcję autodiagnostyki, a w przypadku jakiejkolwiek awarii wyświetli kod błędu.

Wyjaśnienie takich kodów błędów i odpowiadające im rozwiązania można znaleźć w instrukcji w rozdziale „Wyszukiwanie i usuwanie usterek”. Poniżej mamy przykład takich kodów błędów jednego z modeli osuszacza Mycond Roomer Smart 12

Jeśli instrukcja nie opisuje, jak możesz samodzielnie rozwiązać problem, natychmiast skontaktuj się z nasząsłużbą serwisową.

Obsługa osuszacza: przed i po

Efekty czyszczenia i obsługi serwisowej domowego osuszacza powietrza przeprowadzonego przez naszych ekspertów możesz ocenić na poniższych zdjęciach.

Potrzebujesz konsultacji?

Wyślij

Błędy występujące podczas korzystania z osuszacza

Najczęstszym zjawiskiem, w którym osuszacz nie uruchamia się, jest nieprawidłowe położenie zbiornika kondensatu.

W przypadku korzystania z osuszacza w trybie automatycznym z odprowadzeniem kondensatu we wbudowanym zbiorniku należy okresowo spuszczać kondensat ze zbiornika. Sygnałem do tego jest wyłączenie osuszacza i włączenie wskaźnika na panelu sterowania, zwykle FULL.

Po opróżnieniu zbiornika z płynu i ponownym umieszczeniu go do urządzenia, czasem jego pozycja jest nieco nieprawidłowa, a wskaźnik pełnego zbiornika nadal się świeci, więc osuszacz nie zacznie działać, dopóki ten punkt nie zostanie wyeliminowany. Upewnij się, że zbiornik jest całkowicie włożony. W niektórych modelach o prawidłowym włożeniu zbiornika świadczy charakterystyczne kliknięcie. Jednocześnie kontrolki na panelu sterowania muszą zgasnąć, po czym osuszacz będzie kontynuował pracę w trybie, który został ustawiony przed tym.

Jeśli zbiornik zostanie zainstalowany nieprawidłowo, osuszacz się nie włączy. 

Sposób prawidłowego wyjmowania i wkładania zbiornika kondensatu, podłączenia węża spustowego kondensatu opisano w instrukcji obsługi osuszacza. 

Osuszacz musi stać pionowo, na płaskiej powierzchni.

Nie włączaj osuszacza bez filtra powietrza, ponieważ może to spowodować uszkodzenie osuszacza. 

Nie używaj osuszacza przy otwartych oknach i drzwiach.    

Nie instaluj go na mokrej, nasiąkniętej wodą powierzchni.    

Kratka wlotu powietrza i filtr powietrza  muszą być czyste, wolna odległość dla wlotu i wylotu powietrza musi odpowiadać instrukcji.        

Jeśli osuszacz nie będzie używany przez długi czas, zalecamy, aby przed przechowywaniem go w spiżarni upewnić się, że w zbiorniku osuszacza, na kratkach, na korpusie lub wewnątrz parownika nie występują krople kondensatu. Resztki wody mogą powodować namnażanie się bakterii lub pleśni.

Po całkowitym wysuszeniu korpusu, kratek, filtra i zbiornika można bezpiecznie zapakować urządzenie w pudełko do kolejnego użycia.

Jeśli zastosujesz się do powyższych zaleceń i instrukcji obsługi, osuszacz będzie działał długo i bezbłędnie. 

 

Masz pytania dotyczące obsługi domowego osuszacza powietrza? Zadzwoń do wykwalifikowanych specjalistów sklepu internetowego osuszacze-online telefonicznie +48172831547.

Wybór
osuszacza