pn wt śr czw pt sob ndz
09°° - 18°°
nieczynne
Пн W Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
выходной
Пн W Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
выходной

Suszenie prania w mieszkaniu bez balkonu

Spis treści:

 1. Suszenie prania w domu
 2. Dlaczego nie należy suszyć prania na balkonie
 3. Główne błędy popełniane podczas suszenia prania w domu
 4. Gdzie suszyć ubrania w jednopokojowym mieszkaniu - poprawne rozwiązania
 5. Modele odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni od 20 m2 do 50 m2

Suszenie prania w domu

Ilu z nas pomyślało o tym, że suszenie rzeczy w mieszkaniu bez balkonu jest nie tylko niebezpieczne, ale i szkodliwe dla zdrowia?!  Dodatkowo w okresie zimowym suszenie prania w domu może zająć kilka dni, bo przy zamkniętych oknach po prostu brakuje świeżego powietrza do wejścia, nie mówiąc już o tym, że każda gospodyni wie, że im dłużej coś schnie, tym bardziej traci świeżość. Również w zimnych porach roku pojawia się poważne pytanie, gdzie suszyć ubrania w prywatnym domu, ponieważ nie ma w nim miejsca przeznaczonego do takich celów.

Dlaczego nie należy suszyć prania na balkonie

Najbardziej dostępnym miejscem do suszenia prania w wieżowcach jest balkon. A jeśli nie ma go w mieszkaniu? Tak, a ta metoda suszenia ma wiele wad.

 • Suszenie prania na balkonie poza sezonem i zimą jest po prostu nierealne. Musimy go wysuszyć w pokojach lub pilnie usunąć jeszcze bardziej mokrym niż przed tym bał wywieszony po praniu. Deszcz, mgła lub śnieg są częstymi gośćmi w zimnych miesiącach roku.
 • Jeśli balkon lub loggia są przeszklone, zimne wilgotne powietrze w zamkniętej przestrzeni w ogóle nie przyczynia się do suszenia ubrań i bielizny. A otwarte okno na loggię lub balkon to dostęp zimna i wilgoci do kuchni lub salonu sąsiadującego z loggią.
 • Nie warto też zapominać o zanieczyszczeniu powietrza, jeśli obok domu znajduje się autostrada pełna samochodów, ruchliwe skrzyżowanie, jakieś przedsiębiorstwo lub plac budowy. Tu nie ma zapachu ozonu! Nie zalecamy suszenia ubranek dla dzieci i niemowląt na balkonie. Dosyć chemii gospodarczej! Nie trzeba nasycać go sadzą, kurzem lub szkodliwymi zapachami. Jest to obarczone podrażnieniami skóry i chorobami alergicznymi u dzieci.
 • Kolorowe przedmioty są wystawione na działanie promieni słonecznych, a jasne kolory blakną. Kolorowa bielizna i ubrania suszone na słońcu tracą na atrakcyjności.

Balkon w mieszkaniu jest nadal przydatny do wielu celów. Ale jeśli go tam nie ma lub nie można go wykorzystać do suszenia prania, przeanalizujemy inne możliwości rozwiązania naszego problemu w przypadku mieszkania bez balkonu. 

Główne błędy dopuszczalne przez ludzi podczas suszenia ubrań w domu

Ponieważ większość ludzi nie wie, gdzie suszyć pranie w małym mieszkaniu, nie ma prawidłowych informacji, często można natknąć się na takie błędy:

 • skrócenie czasu suszenia ubrań za pomocą narzędzi mogących wywołać pożar. Często ludzie w tej kwestii próbują znaleźć wyrafinowane sposoby na rozwiązanie problemu i przyspieszenie procesu suszenia bielizny, na przykład niektórzy ludzie suszą rzeczy nad kuchenką gazową i ktoś przed włączonym grzejnikiem, konwektorem lub termowentylatorem. I tak wiadomo, że takie metody są wyjątkowo niebezpieczne. Trzeba też stale monitorować proces suszenia, a jest to wyjątkowo niewygodne, gdy osoba jest zajęta, a jeśli w domu jest dziecko, to ta opcja w ogóle jest nie do przyjęcia. Nie jest też energooszczędnie – nie jest racjonalne wykorzystywanie takich środków do suszenia ubrań, ponieważ wpływa to nie tylko na jakość samego suszenia, ale także na wzrost opłat za usługi energetyczne.
 • suszenie prania w pomieszczeniu bez specjalistycznego sprzętu wentylacyjnego, ale za pomocą prymitywnych urządzeń: suszarki podłogowe do bielizny, suszarki sufitowe do bielizny ze sznurkami.

Strony internetowe i kanały informacyjne są pełne informacji o szkodliwości suszenia prania w mieszkaniu i małych pokojach za pomocą suszarek sufitowych sznurków ze suszarkami i suszarek podłogowaych. Badania medyczne pokazują, że suszenie prania w pomieszczeniu, zwłaszcza w chłodne dni i w warunkach słabej wentylacji, oznacza kilkukrotne zwiększenie wilgotności powietrza, która jest kilkakrotnie wyższa niż dopuszczalna norma, co ostatecznie powoduje rozwój grzybów, pleśni i degradację w zdrowiu właścicieli mieszkań.

Często mieszkańcy nawet nie wiedzą, co jest przyczyną gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia, złego samopoczucia lub reakcji alergicznych.

Mimo swojej taniości suszarki podłogowe i sznury do bielizny nie są wcale ergonomiczne i zajmują dużo miejsca w mieszkaniu, a sam proces prania musi być rozłożony na kilka etapów, ponieważ jedna suszarka mieści niewielką ilość wypranych ubrań. Z tego powodu w mieszkaniu gromadzi się jeszcze więcej wilgoci i wilgotności.

Gdzie suszyć pranie w mieszkaniu jednopokojowym – właściwe rozwiązania

Nowoczesna technika zapewnia nowe możliwości wysokiej jakości i szybkiego suszenia prania

Dla tych, którzy uważnie monitorują swoje zdrowie i zdrowie członków rodziny, a także tych, którzy są zmęczeni widokiem kilkudniowego mokrego prania, producenci oferują specjalne rozwiązania techniczne, które zapewniają komfort i jakość suszenia.

Rozważmy możliwości rozwiązania naszych problemów w celu zapewnienia komfortu, przytulności i zdrowego mikroklimatu w mieszkaniu.

Opcja 1

Suszarki to są specjalne urządzenia, w większości przypadków mające postać pralki, które suszą mokre pranie w 100%.  Suszarki doskonale nadają się do mieszkań, w których występują trudności z wolną przestrzenią, a życzenia dotyczące czasu suszenia są ograniczone do 1,5-2 godzin.

Niestety koszt tego produktu nie jest mały-średnia cena suszarki waha się od 1500 do 4500 zł.

Zalety suszarki:

 • Suszenie prania zajmuje minimum czasu
 • Suszy do 9 kg prania

Słabe strony:

 • Wysokie zużycie energii
 • Zajmuje dużo miejsca
 • Wysoka cena zakupu

Opcja 2

Osuszacze powietrza - wygodne i wydajne rozwiązanie, na które może sobie pozwolić prawie każdy. Osuszacze to niewielka instalacja o średniej długości 25 cm i wysokości 50 cm, która ma za zadanie odprowadzać wilgoć z pomieszczenia. 

Używając osuszacza do suszenia prania, po prostu wieszasz mokre ubrania na suszarce podłogowej i włączasz maszynę. Wilgoć skondensowana z prania jest usuwana przez osuszacz, utrzymując w ten sposób normalny bilans wilgotności w pomieszczeniu. Jednocześnie czas schnięcia skraca się 3 razy. Po użyciu osuszacz można schować w szafie, oszczędzając wolne miejsce w mieszkaniu.

Jak wybrać odpowiedni osuszacz do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych, przeczytaj tutaj.

 

Zalety osuszacza:

 • Oszczędza energię
 • Cena budżetowa
 • Kompaktowy rozmiar
 • Suszenie ubrań zajmuje od 2 do 5 godzin
 • Mobilność
 • Długa żywotność
 • Wszechstronność (może być używany w innych pokojach)
 • W przypadku przerwy w dostawie prądu, funkcja automatycznego restartu ochroni urządzenie przed uszkodzeniem

Wady:

 • W przypadku przerwy w dostawie prądu w domu osuszacz nie będzie działał
 • Nie będzie możliwe usunięcie całej wilgoci w mniej niż godzinę - domownik nie poradzi sobie z takim obciążeniem

Oczywiście osuszacz to niedrogie i wielofunkcyjne rozwiązanie, które pomaga szybko i prawidłowo wysuszyć rzeczy w mieszkaniach o małej powierzchni lub bez balkonu.

Modele odpowiednie do pomieszczeń od 20 m2 do 50 m2

Każdy model osuszacza jest wyjątkowy i ma swoje wady i zalety. Dlatego zalecamy, aby najpierw skonsultować się ze specjalistą w zakresie osuszania, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków i dalszej eksploatacji systemu.

Jeśli chcesz kupić osuszacz do suszenia prania lub do innych celów, wybierz urządzenie do różnych pomieszczeń i o określonych funkcjach lub skonsultuj się ze specjalistami, zadzwoń +48172831547 lub zamów oddzwonienie.

Potrzebujesz konsultacji?

Wyślij
Wybór
osuszacza